СОДРЖИНА

Кога мрежата од сателити создадена за контрола на светската клима почнува да ја напаѓа Земјата, почнува трка со времето, па нејзиниот создавач мора да ја открие вистинската закана пред светската бура да уништи сѐ.
Откако една невидена серија од природни катастрофи ѝ се заканува на планетата, светските водачи се здружуваат за да создадат сложена мрежа од сателити за контрола на светската клима и за безбедноста на планетата. Но, сега нешто тргнува наопаку, па системот изграден за заштита на Земјата почнува да ја напаѓа и почнува трка со времето за да се открие вистинската закана пред светската бура да уништи сѐ. Режисерот и продуцент Дин Девлин („Денот на независноста“) го режира овој напнат трилер во кој Џерард Батлер и Џим Стурџис играат браќа кои имаат задача да го решат дефектот на сателитската програма.

Слики

ГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеостормГеосторм

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Новембарски човек (2014)

  денес
  image
  Познат под кодним именом „Новембарски човек“, Питер Деверо изузетно је опасан и врхунски истрениран бивши ЦИА агент, којег ќе мисија врло личне природе повуќи из...
 • Макс Пејн (2008)

  денес
  image
  Врз основа на легендарната, сурова интерактивна видео игра, МАКС ПЕЈН ја раскажува приказната на еден своеглав полицаец кој е одлучен да ги најде виновниците за...
 • Ивица и Марица: Ловци на вештице (2013)

  денес
  image
  Након што су као деца осетили укус крви, Ивица (Џереми Ренер) и Марица (Џема Артертон) постали су окорели осветници жељни одмазде. Сада ќе, мимо свог знања,...
 • Роки балбоа (2006)

  денес
  image
  Копнејќи одново да доживее дел од своите славни денови, одамна пензионираниот Роки планира да му се врати на рингот преку учество во неколку локални борби. Сето...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.