СОДРЖИНА

У свету у ком нема места за споре, најбржи је искусни возач Смоук, члан клуба "Црни витезови". Он је дугогодишњи непоражени возач илегалних уличних трка у Лос Анѓелесу а за његов успех најзаслужнији је механичар Слик, чији син Кид такоѓе припада „Црним витезовима“. Меѓутим, у једној сумњивој несреќи Слик гине, а кривица се неправедно сваљује на недужног Смоука. Долази до сукоба двеју генерација и добро чуване тајне излазе на видело. Кид оснива свој клуб и изазива Смоука да у трци једном за свагда докажу ко је најбржи возач...

Слики

Најбржи и најжешќи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пакет (2012)

  денес
  image
  Дејството на акциониот трилер со Стив Остин и Долф Лундгрен во главните улоги се одвива околу еден курир, кој на локалниот мафијашки бос мора да му достави...
 • Црвениот орел (2011)

  денес
  image
  Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од...
 • Тенет (2020)

  денес
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Неправедно осуѓен (1998)

  денес
  image
  Рајан Харисон (Леслие Ниелсен), виртуоз на виолини, звезда и секс симбол, не жели да спава са згодном Лорен (Келлy ЛеБроцк). Али, када њеног супруга пронаѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.