poster

Нема играчка со Зохан

You Don't Mess with the Zohan (2008)

Режисер: Dennis Dugan
FOX Movies | 08.3.20 | 13:15

рејтинг: 5.5/10
Ocjena korisnika: 8.6/10
(92 glasa)

СОДРЖИНА

Зохан, врвен израелски командос, ја лажира својата сопствена смрт за да го следи својот сон: да стане фризер во Њујорк. Иако сака да го остави стариот живот, набргу дознава дека не е толку едноставно човек да избега од своите корени.
Во „Нема играчка со Зохан“, комедија од сценаристите Џад Апартау („Затруднета“), Роберт Смигел („Триумф, навредливото куче комичар“) и Адам Сендлер, Сендлер го игра Зохан, израелски командос кој ја лажира сопствената смрт за да го следи својот сон: да стане фризер во Њујорк. Режисер е Денис Дуган.

Слики

Нема играчка со ЗоханНема играчка со ЗоханНема играчка со ЗоханНема играчка со ЗоханНема играчка со ЗоханНема играчка со ЗоханНема играчка со ЗоханНема играчка со ЗоханНема играчка со Зохан

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • У потрази за оцем (2011)

  денес
  image
  U zreloj i nežnoj dobi od deset godina, Henri Džejms Herman (Jason Spevack) odlučuje da upotrebi svoj IQ genijalca da bi otkrio ko je bio njegov otac, davalac...
 • Краток спој 2 (1988)

  денес
  image
  Роботот Џони Фајв доаѓа во градот каде што со него манипулираат криминалци што сакаат да го искористат за свои цели.
 • Pink Panter povtorno napadja (1976)

  денес
  image
  Inspektor Drejfus izlazi iz sanatorijuma odlučan da se napokon i zauvek reši trapavog Kluzoa. Nekadašnji glavni inspektor već treću godinu zaredom provodi na...
 • Балкански шпион - игран филм (1984)

  денес
  image
  Beograđanin Ilija Čvorović, koji je par godina proveo u zatvoru na Golom otoku zbog staljinizma, pozvan je na rutinski razgovor u lokalnu policijsku stanicu. Tamo...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.