СОДРЖИНА

Филм сценариста и редатеља Јулиана Кемпа, добитника 4 БАФТА-е и 3 меѓународна ЕММY-ја, прича је о групи дјеце која помажу славном Схерлоцку Холмесу у рјешавању злочина. Схерлоцк (Јонатхан Прyце) их ангажира зато што дјеца могу допријети до мјеста камо Схерлоцк не може, а због безазленог изгледа злочинци их уопќе на примјеќују. Тако они на неки начин постају Схерлоцкове очи и уши. Рјешавајуќи случај нестанка припадника своје групе, дјеца помажу и Схерлоцку да се обрани од оптужби за убојство, те да ријеши комплицирани случај пљачке...

Слики

Схерлоцк Холмес и банда из Бакерове улице

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Необраѓени драгуљи (2019)

  четврток
  image
  Howard Ratner (Adam Sandler) is a once successful New York gems dealer whose gambling addiction has left his family and career in shambles, and him hundreds of...
 • Мистерии на стројничката: Уметност на убивањето (2021)

  четврток
  image
  Славната стројничка Енџи Доув (Даника МекКелар) се наоѓа среде уште едно убиство, овој пат во истиот музеј каде што татко ѝ, пензионираниот полициски детектив Ник...
 • Средба со злото (2012)

  четврток
  image
  Џон е разочаран татко и сопруг, кој под водството на еден таинствен странец се претвора во херој што е подготвен на сѐ за да го заштити своето семејство.
 • Клиентот (1994)

  четврток
  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.