poster

Истребувач 2049

Blade Runner 2049 (2017)

научна фантастика, драма, трилер, акција | САД, Обединетото Кралство, Канада, Унгарија, Шпанија, Мексико
Режисер: Denis Villeneuve

Оценка на корисникот: 8.5/10
(252 гласови)

СОДРЖИНА

Во 2049 година, новиот истребувач, полицаецот Кеј, открива една тајна што има потенцијал да предизвика хаос во општеството. Поради откритието, Кеј го бара поранешниот истребувач Рик Декард, кој е исчезнат 30 години.
По триесет години од настаните во првиот филм, новиот истребувач, полицаецот Кеј (Рајан Гослинг), открива една тајна што има потенцијал да предизвика хаос во општеството. Поради откритието, Кеј го бара поранешниот истребувач Рик Декард (Харисон Форд), кој е исчезнат 30 години.

Слики

Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049

Прегледи


Прегледано од Agent Smith
вторник, 26 февруари 2019 10:54
Odlična atmosfera, film je još bolji od prvog dijela.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Убица из будуќности (2012)

  image
  Џозеф Гордон Левит, Брус Вилис и Емили Блант су звезде узбудљиве акционе научно-фантастичне приче о убици који ради за мафију будуќности. Џозеф Симонс је члан...
 • Категорија 6: Денот на уништувањето (2004)

  image
  После бурата со невидена разорна моќ, сомнителни недостатоци на струја, кои следуваа како синџир-реакција, се закануваат кон луѓето дека ќе ги остават без...
 • Изван/себе (2015)

  image
  Провокативан научно-фантастични трилер који подсеќа да сваки напредак науке има своју цену. Милијардер, индустријалац Дејмијан Хејл (глуми га добитник Оскара,...
 • Потомци (2006)

  image
  Во 2027 г., во хаотичен свет во кои жените станале неплодни, поранешен активист помага да се транспортира до безбедно место на море жена која за чудо е бремена.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.