рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 7.09/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

Во 2049 година, новиот истребувач, полицаецот Кеј, открива една тајна што има потенцијал да предизвика хаос во општеството. Поради откритието, Кеј го бара поранешниот истребувач Рик Декард, кој е исчезнат 30 години.
По триесет години од настаните во првиот филм, новиот истребувач, полицаецот Кеј (Рајан Гослинг), открива една тајна што има потенцијал да предизвика хаос во општеството. Поради откритието, Кеј го бара поранешниот истребувач Рик Декард (Харисон Форд), кој е исчезнат 30 години.

Слики

Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049Истребувач 2049

Прегледи


Прегледано од Agent Smith
вторник, 26 февруари 2019 10:54
Odlična atmosfera, film je još bolji od prvog dijela.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Александар Невски (1938)

  среда
  image
  Александар Невски, руски кнез који 1240-их настоји одбранити Новгород, а заједно с њим и целу Русију од инвазије Теутонских (немачких) крсташа. Радња приказује...
 • Вселенски војници 3 (2008)

  среда
  image
  Каспер ван Диен се враќа у новом наставку хит филма из 1997. о раси ванземаљаца званих „бубе”, који воде рат против Земље са циљем да униште човечанство. Џони...
 • Дедпул 2 (2018)

  среда
  image
  Зборлестиот мутант наемник Вејд Вилсон викан Дедпул (Рајан Рејнолдс) собира тим од мутанти за да го штитат младото момче со натприроднa моќ од Кејбл, брутален...
 • Робин Худ (2010)

  среда
  image
  Во Англија од 13-от век, Робин (Расел Кроу) и неговата дружина одметници се соочуваат со корупцијата во локалното село и го предизвикуваат кралството да ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.