СОДРЖИНА

Оваа интелигентна и смела романтична комедија е блокбастер-хит којшто го прикажува енергичниот свет на телевизиските вести и носи свежа и софистицирана забава за возрасни. Сценаристот/режисерот Џејмс Л. Брукс („Услови за милост“) оди зад вратите на контролните соби за да ги прикаже приватните и професионалните животи на еден дописник, на еден новинар и на една позната телевизиска продуцентка.
Холи Хантер е Џејн Крег, најталентираната млада продуцентка на вести, изгубена во својата работа што ја сака до претерување. Алберт Брукс е Арон Алтман, брилијантен, посветен дописник, кој воопшто нема харизма пред камерите. Вилијам Хурт е Том Груник, згоден и харизматичен тип, совршен модерен водител. Ако сакате да знаете што се случува во светот... прашајте ја Џејн. Ако сакате да знаете што не чини во светот... прашајте го Арон. Ако сакате да знаете како е да се биде на врвот на светот... прашајте го Том. Единственото нешто што уште не го знаат на овој свет е што си значат еден на друг.

Слики

ТВ вестиТВ вестиТВ вестиТВ вестиТВ вестиТВ вестиТВ вестиТВ вестиТВ вестиТВ вести

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Брилијантин (1978)

  среда
  image
  Во Калифорнија од 1959-тата шармерот Дени (Траволта) и Австралијанката Сенди (Њутон-Џон) се вљубени. Поминуваат време на плажата, а кога се враќаат на училиште,...
 • Легенда Ал, Џона и Џека (2002)

  среда
  image
  Ал Царусо (Алдо), Јохн Гресцо (Гиованни) и Јацк Аморусо (Гиацомо) три су гангстера који раде за породицу Геновесе. Меѓутим, њихов рад редовно изазива главобоље, а...
 • Бери Мундеј (2010)

  среда
  image
  Првенецот на независниот филмаџија Крис Д'Ариенц е романтична комедија, која не само што ќе ве насмее, туку и искрено ќе ве трогне. Приказна за забошотувачот и...
 • Ибица (2019)

  среда
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.