рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Кога младата Уна неочекувано го посетува многу постариот Реј кај него на работа, таа оди таму да бара итни одговори. Но, нивниот конфликт открива тајни и длабоко закопани желби што може да им ги превртат животите на двајцата.
Филмот „Уна“, заснован на претставата „Блекбирд“ од Дејвид Харовер, го следи патувањето на една млада жена за да си го врати минатото. Петнаесет години претходно, 13-годишната Уна избегала со постариот маж Реј, злосторство за кое тој бил уапсен и затворен. Кога таа наоѓа слика од него во списание за трговија, Уна го наоѓа и се појавува на неговото работно место. Нејзиното ненадејно појавување се заканува да го уништи новиот живот на Реј и да ја дестабилизира неа. Некажаните тајни и закопаните сеќавања излегуваат на површината како што Уна и Реј поминуваат низ хаосот на минатото. Нивното соочување предизвикува неодговорени прашања и нерешени посакувања. Двајцата ќе се потресат до срж. „Уна“ е поглед кон срцето на разорен вид љубов и прашува дали спасението е возможно.

Слики

УнаУнаУнаУнаУнаУнаУнаУнаУнаУна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ѓавоље створење (1943)

  денес
  image
  Прича о браќи близанаца доктора, и када један убије другог, који се враќа из мртвих као вампир, уз помоќ свога помоќника...
 • Американска жена (2018)

  денес
  image
  Животот на Деб се менува засекогаш кога нејзината ќерка тинејџерка мистериозно исчезнува. Таа мора да го одгледува својот внук и да се справува со проблемите што...
 • Двобој (2016)

  денес
  image
  Тексас, 1887: Место полно со насилство, митови и легенди. Абрахам Брент (Вуди Харелсон), познат како Пророкот, владее со градот Маунт Хермон како со култ....
 • Самрак: Млада месечина (2009)

  денес
  image
  Едвард ја напушта Бела по нападот во кој речиси го губи животот. Во својата депресија, влегува во уште една тешка врска, овој пат со блискиот пријател, Џејкоб Блек.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.