рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 9/10
(10 гласови)

Содржина

Оваа урнебесна семејна комедија ја раскажува приказната за двајцата шегаџии Џорџ и Харолд, кои го хипнотизираат директорот на училиштето за да мисли дека е суперхеројот по име Капетан Гаќи.
Урнебесен анимиран филм според серијалот книги на бестселер авторот и илустратор Дав Пилки, „Капетан Гаѓи“. Во филмот се работи за авантурите на Џорџ и Харолд, двајца имигинативни пријатели во четврто одделение, кои сакаат да смислуваат смешни шеги. Еден ден, тие случајно го хипнотизираат директорот на училиштето, па тој верува дека е херојот по име Капетан Гаќи. Новиот наставник е еден научник, кој сака да ја искорени смеата од светот, па Џорџ, Харолд и Капетан Гаќи мораат да се здружат за да ја спречат неговата злобна намера!

Слики

Капетан Гаќи: Првиот епски филмКапетан Гаќи: Првиот епски филмКапетан Гаќи: Првиот епски филмКапетан Гаќи: Првиот епски филмКапетан Гаќи: Првиот епски филмКапетан Гаќи: Првиот епски филмКапетан Гаќи: Првиот епски филмКапетан Гаќи: Првиот епски филмКапетан Гаќи: Првиот епски филмКапетан Гаќи: Првиот епски филм

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Филмот на лутите птици 2 (2019)

  image
  Кога се појавува закана што ги доведува во опасност островите на птиците и прасињата, нелетачките лути птици се здружуваат со неколку зелени прасиња за да...
 • Човек-пајак: Нов свет (2018)

  image
  Откако го каснува еден радиоактивен пајак и му дава супермоќи, бруклинскиот тинејџер Мајлс Моралес станува спајдермен. Кога се отвора еден портал во универзумот,...
 • Непоправљиви Рон (2021)

  image
  Несавршенство нас чини посебнима. Б-бот је нови производ велике технолошке компаније Буббле. То је робот створен да помогне дјеци да пронаѓу пријатеље путем...
 • Лего Бетмен: Суперхерои, обединете се (2013)

  image
  Една забава за доделување награда на Брус Вејн како човек на годината во Готам Сити набргу се претвора во хаос кога Џокерот насилно влегува на забавата заедно со...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.