Оценка на корисникот: 5.1/10
(179 гласови)

СОДРЖИНА

Торнада, урагани, бури и масовни уништувања, како ефект на глобалното затоплување, се собираат во супер бура која би можела со досега невидена сила да ја удри целата планета. Професор од Принстон, Род Дафи, и Џудит Кар, претседател на агенцијата ФЕМА, би можеле да го спречат она што изгледа неизбежно, ако би имале доволно храброст да се упатат кон самиот центар на бурата.

Слики

Категорија седум: Крај на светотКатегорија седум: Крај на светотКатегорија седум: Крај на светотКатегорија седум: Крај на светотКатегорија седум: Крај на светотКатегорија седум: Крај на светотКатегорија седум: Крај на светотКатегорија седум: Крај на светотКатегорија седум: Крај на светотКатегорија седум: Крај на светот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Морбиус (2022)

  image
  Биохемичарот Мајкл Морбиус, се обидува да се излечи себеси од една ретка болест на крвта, но несакајќи се инфицира со еден вид на вампиризам.
 • Веном 2 (2021)

  image
  Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексни ликови на „Марвел“. Во потрага по својата следна...
 • Стрелец (2021)

  image
  Ранчер на границата на Аризона се обидува да заштити младо момче од Мексико кое бега од мексиканскиот картел и платениците кои го бркаат во САД.
 • Опстанок (2011)

  image
  Џон Отвеј (Лијам Нисон) и група рафинериски работници се принудени да се борат за опстанок и враќање дома откако нивниот авион ќе се урне во непристапната дивина...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.