СОДРЖИНА

Во еден мал град во Мејн, група деца открива една злобна сила што ги демне локалните деца. Кога сфаќаат дека возрасните во градот не можат да ги заштитат, тие се здружуваат за да го уништат чудовиштето, кловнот со име Пенивајз.
Овој хорор трилер, во режија на Андреш Нускиети („Мама“), е заснован на популарниот истоимен роман од Стивен Кинг, кој ги плашеше читателите со децении. Кога децата почнуваат да исчезнуваат во градот Дери, Мејн, една група млади деца се соочува со своите најголеми стравови кога му се спротивставуваат на злобниот кловн по име Пенивајз, чија насилна историја трае со векови.

Слики

ТоаТоаТоаТоаТоаТоаТоаТоаТоаТоаТоа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Измама (2006)

  денес
  image
  Свештеникот Тед и неговата сопруга Емили се, навидум, совршен пар. Иако Емили го обожава својот сопруг, таа забележува дека веќе тој не ѝ обрнува внимание. Откако...
 • Последниот обред (2012)

  денес
  image
  Натан (Р. Доноуху), студент по антропологија повикува неколку свои колеги и професорот (С. Дорф) на напуштениот ранч на своето семејство кој се наоѓа на света...
 • Дракула на Брам Стокер (1992)

  денес
  image
  Бесмртниот трансилваниски гроф (Гери Олдман) чекал 400 г. за одново да се роди неговата љубов. Тој ја наоѓа во личноста на викторијанската слугинка (Винона...
 • ГЕПЕК (2009)

  денес
  image
  Меган Џонсон, прекрасна самохрана мајка во своите дваесетти, жена со куп проблеми, ја киднапира и во багажникот на својот автомобил ја затвора сериски убиец. Она...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.