рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 7.47/10
(17 гласови)

СОДРЖИНА

Добитници награде Оскар® Браќа Цоен и Георге Цлоннеy доносе напету
криминалистичку мистерију смештену у 1950. годину у предграѓе, где се најбоље и
најгоре људске особине одржавају кроз дела наоко мирних и обичних суседа.
Субурбицон је мирна, идилична приградска заједница с приступачним куќама и уредним травњацима...савршено место за подизање породице, а у лето 1959. године породица Лодге је управо то учинила. Али мирна спољашност скрива узнемирујуќу стварност. Мирна атмосфера заправо прикрива узнемиравајуќу истину саткану од издаје, преваре и насиља.
Ово је прича о људима с манама који чине лоше ствари.

Слики

ПредграѓеПредграѓеПредграѓеПредграѓеПредграѓеПредграѓеПредграѓеПредграѓеПредграѓеПредграѓеПредграѓеПредграѓеПредграѓеПредграѓе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Песочен човек (2011)

  понеделник
  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • Замена (2020)

  понеделник
  image
  Кога ѝ е наредено да оди една година на рехабилитација, актерката Кенди (Дру Баримор) ја најмува амбициозната Пола да го заземе нејзиното место. Но Пола ѝ го...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  понеделник
  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
 • Девојка на лош глас (2010)

  понеделник
  image
  Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.