СОДРЖИНА

Додека ги истражува мистериозните активности на светскиот пазар на дијаманти, Агентот 007 открива дека неговиот злобен непријател Блофелд ги собира дијамантите за да ги искористи во неговиот смртоносен ласерски сателит...
Богатство со украдени дијаманти го фрла Џејмс Бонд назад во акција и го доведува до динамична потера низ Амстердам, Лос Анџелес и, евентуално, блескавиот Лас Вегас во оваа возбудлива авантура! Додека ги истражува мистериозните активности на светскиот пазар на дијаманти, Агентот 007 (Шон Конери) открива дека неговиот злобен непријател Блофелд (Чарлс Греј) ги собира дијамантите за да ги искористи во неговиот смртоносен ласерски сателит. Со помош од прекрасната шверцерка Тифани Кејс (Џил Ст. Џон), Бонд тргнува да го сопре лудакот додека судбината на светот виси на конец!

Слики

Дијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечниДијамантите се вечни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Луѓе во црно 3 (2012)

  денес
  image
  Агентот Џеј патува назад низ времето, во 1969 година, каде што се здружува со помладата верзија на агентот Кеј за да спречат еден злобен вонземјанин да ја уништи...
 • Земљотрес у Сан Андреасу (2015)

  денес
  image
  Због грешке из прошлости, нико неќе слушати упозорење сеизмолога о потресу који ќе одвојити ЛА од копна. Може ли она да спаси своју породицу?
 • Под ватром снајпера (2017)

  денес
  image
  „Под ватром снајпера напети је психолошки трилер чија радња прати двојицу војника који се налазе заробљени под циљником ирачког снајпериста, а измеѓу њиховог...
 • 96 сати: У бегу (2014)

  денес
  image
  У завршном делу јединствене трилогије Отета, Брајан Милс ќе се сусрести са до сада можда највеќом претњом, када непознати починитељи убију његову супругу и угрозе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.