СОДРЖИНА

Чарли има 18 години, а три години поминал на одвикнување од хероин. Кога Чарли бега од институцијата за одвикнување, тој се надева дека родителите повторно ќе го примат, но наместо тоа, повторно го испраќаат на одвикнување. Таткото на Чарли е во трка за гувернер на Калифорнија и не сака проблемите на Чарли да излезат во јавност, па Чарли го сместуваат во друга институција. Наскоро Чарли ја запознава Ева, која исто така е зависничка, и се заљубува. Но кога Ева исчезнува, Чарли повторно бега и оди во потрага, а патем станува свесен за вистинската цена на зависноста, па почнува да прифаќа одговорност за своите постапки.

Слики

Животот на Чарли

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фабијан (2021)

  image
  Берлин, 1931. Јакоб Фабијан преку ден работи во одделот за рекламирање во фабрика за цигари, а преку ноќ талка низ баровите, борделите и уметничките студија со...
 • Unanswered Prayers (2010)

  image
  After his football career, Ben Beck returned to his Virginia small town and joined the family building firm. His family happiness with wife Lorrie and adolescent...
 • Двајца љубовници (2008)

  image
  Во изолираниот свет на Брајтон Бич, Бруклин, ДВАЈЦА ЉУБОВНИЦИ е класична романтична драма, со Жоакин Финикс кој прикажува груба и ранлива глума како Леонард,...
 • Заједно, то је све (2007)

  image
  Camille (Audrey Tautou) works evenings as an office cleaning woman, and makes graceful drawings in her free time, living in the attic of a Parisian apartment...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.