рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 9/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Холивудске звијезде Даннy Гловер (серијал Смртоносно оружје), Роберт Патрицк (Терминатор 2) и Гина Герсхон (Убојити Јое) наступају у овом напетом трилеру. Након неуспјеха велике антитерористичке акције у Истанбулу, двојица турских агената долазе у Неw Yорк како би спровели у своју земљу давно одбјеглог земљака Хадјија Гумусха, којег су ухитили агенти ФБИ-ја на темељу Интерполове потјернице - постоје јаке индиције да је Хадји заправо злогласни терорист знан под именом Дејјал (Антикрист). Ухиќеник успије побјеќи, меѓутим, двојица агената одлучни су у намјери да по сваку цијену изврше свој задатак…

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Библиотекар 3: Проклетство сребрног пехара (2008)

  денес
  image
  После низа узбудљивих авантура, Флин на аукцији уметничких предмета купује дрвени камен мудрости, након чега га оставља девојка. То му веома тешко пада, па његови...
 • Родени убијци (1994)

  денес
  image
  Две жртви, трауматизирани како деца, стануваат љубовници и психопатски сериски убијци. Медиумите неоправдано ги глорификуваат.
 • Остров фантазија (2020)

  денес
  image
  Г. Рорк поканува неколку гости на неговиот луксузен тропски остров, каде што ветува дека ќе им ги исполни фантазиите. Тие почнуваат да се борат за своите животи...
 • Дивизија (2020)

  денес
  image
  Рио де Жанеиро, 1997. 11 киднапирања се случуваат секој месец. Жителите се тероризирани. Владата и полицијата се во загуба. Тогаш тие вложуваат сè и повикуваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.