рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8.25/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Еден студент по право прифаќа работа како ноќен чувар во мртовечница, мислејќи дека ќе има доволно време за учење. Во меѓувреме, еден сериски убиец е на слобода, па студентот се вплеткува во едно од убиствата и станува осомничен.
Универзитетскиот студент Мартин ги игнорира предупредувањата и прифаќа работа како ноќен чувар во градската мртовечница за да заработи дополнителни пари. Чудните случувања во мртовечницата се поврзани со еден сериски убиец, а инспекторот Томас Креј го истражува случајот. Наскоро девојката на Мартин, Кетрин, дознава дека Мартин станал клучниот осомничен. Сепак, некои луѓе се сомневаат во пријателот на Мартин, Џејмс.

Слики

Ноќен чуварНоќен чуварНоќен чуварНоќен чуварНоќен чуварНоќен чуварНоќен чуварНоќен чуварНоќен чуварНоќен чувар

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плава птица (2004)

  денес
  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Божиќна баштина (2017)

  денес
  image
  Након што дозна да је отац свој новац оставио странкињи, мушкарац покреќе истрагу - и дознаје више него што је очекивао. Wилла и њезин 11-годишњи син Јосх...
 • Далеку од рајот (2002)

  денес
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Непобедлив (2001)

  денес
  image
  Заснован според вистинити настани, филмот го следи Зише Брајтбарт, еврејски ковач од Полска кој поради својата голема сила станува сензација во вајмарски Берлин....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.