СОДРЖИНА

Одете на авантура во тајниот свет на вашиот паметен телефон во Текстополис, градот каде што живеат сите ваши омилени емотикони. Тројца пријатели емотикони одат на епска авантура да го спасат нивниот свет пред да биде избришан.
„Емотикони: Филм“ ни го прикажува тајниот свет во вашиот паметен телефон. Текстополис е скриен во апликацијата за размена на пораки. Тоа е град каде што живеат сите ваши омилени емотикони, во надеж дека ќе ги избере корисникот на телефонот. Во овој свет, секоја емотикона има само еден израз на лицето, освен Џин, роден без филтер, па има повеќе изрази. Џин е решен да биде „нормален“ како другите емотикони и бара помош од својот најдобар пријател Петка и од злогласната емотикона која бега од затвор. Тие заедно одат на епска авантура низ апликациите на телефонот за да го најдат кодот што ќе го поправи Џин. Но, кога една поголема опасност му се заканува на телефонот, судбината на сите емотикони зависи од овие тројца чудни пријатели кои мораат да го спасат својот свет пред засекогаш да биде избришан.

Слики

Емотикони: ФилмЕмотикони: ФилмЕмотикони: ФилмЕмотикони: ФилмЕмотикони: ФилмЕмотикони: ФилмЕмотикони: ФилмЕмотикони: ФилмЕмотикони: ФилмЕмотикони: Филм

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Филмот на лутите птици (2016)

  вторник
  image
  Во еден островски рај населен со среќни пилиња што не летаат, Ред, Чак и Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени...
 • Среќен змеј (2009)

  денес
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
 • Мираи (2018)

  денес
  image
  Малиот Кун се чувствува заборавено од семејството кога се раѓа сестра му Мираи. Бегајќи од дома, Кун налетува на магична градина која му овозможува да патува низ...
 • Бели очњак (2018)

  денес
  image
  Према култној књизи Џека Лондона, причу о Белом очњаку екранизовао је добитник награде Осцар Алеxандре Еспигарес. Златна грозница крајем 19. века захватила је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.