СОДРЖИНА

Џејкоб Харлон је успешан финансијер који живи савршеним животом с породицом и супругом Кејт (Лаке Белл). Све то нестаје када се вожња у алкохолисаном стању заврши смрќу његовог најбољег пријатеља, Тома (Маx Греенфиелд). Оптужен за убиство, Џејкоб бива осуѓен на казну затвора, где је окружен окорелим криминалцима. У затвору се његов живот убрзо окрене наглавачке и присиљен је да ради незамисливе ствари не би ли преживео, па тако постаје члан једне од затворских банди. По изласку из затвора, воѓа те банде га присили да изведе опасан посао на улицама Јужне Калифорније.

Слики

Закон јачегЗакон јачегЗакон јачегЗакон јачегЗакон јачегЗакон јачегЗакон јачегЗакон јачегЗакон јачегЗакон јачегЗакон јачегЗакон јачегЗакон јачег

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плиток гроб (1994)

  денес
  image
  Дејвид, Џулиет и Алекс делат стан во Единбург и се во потрага по четврти цимер. По повеќе разговори, тие се одлучуваат за таинствениот Хуго, кој кратко време по...
 • Шверцери (2012)

  денес
  image
  Филмот е инспириран од вистински настани, а е приказна за телевизиската репортерка Софи Талберт (Ш. Стоун) од Феникс. Таа е тврдоглава, упорна и десно-ориентирана...
 • М (1931)

  денес
  image
  На улицама се деца безбрижно играју. Једна девојчица упозна странца који јој поклони балон. Недуго касније њена мајка је тражи, али је не може наќи. Једино се...
 • Завет (2001)

  денес
  image
  Вечерта кога ќе се пензионира како шериф во Невада, Џери Блек се заколнува на мајката на убиено девојче дека ќе го пронајде нејзиниот убиец. Џери се сомнева дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.