СОДРЖИНА

Макро Смут Вокер наѓе се у неприлици кад злогласна гангстерка Мама затражи да јој врати осамдесет хиљада долара. Смут каже да више не води бизнис, него да је посао са његовим ескорт девојкама преузео Доктор Детроит, непостојеќи криминалац ког је измислио. Меѓутим, јасно му је да Мами мора подметнути неког безвезњака као Доктора Детроита, а избор пада на наивног професора компаративне књижевности Клифорда Скридлоуа...

Слики

Доктор Детроит

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Специјална пратка (2008)

  image
  Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на...
 • Тед (2012)

  image
  Создавачот на „Семеен тип, Сет Мекферлејн го носи својот впечатлив хумор на големиот екран, првпат како сценарист и режисер. Во живата акциона и анимирана...
 • Ергенски викенд (2013)

  image
  Никој не е толку добар кандидат за дива ергенска забава како Фјонан, сценски дизајнер, кој се чувствува толку удобно во својата машкост што не се срами да ја...
 • Мојот пес Глупчо (2019)

  image
  Анри Моен е писател на средна возраст кому инспирацијата му го свртела грбот и кој со години не објавил ништо што вреди да се спомене. Кај жена му и четирите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.