U potrazi za ulogom

Who's the Caboose (1997)

Режисер: Sam Seder

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.2/10

СОДРЖИНА

А доцументарy теам гетс а грант то до а филм он а раре фатал дисеасе тхат ис аттацкинг хомелесс пеопле. Хоwевер, тхеy qуицклy финд тхе филм тоо депрессинг. Дуцкинг инто а нигхтцлуб, тхеy дисцовер а yоунг Манхаттан цомедиенне (Сарах Силверман) анд дециде инстеад то фоллоw хер ас схе макес тхе цирцуит оф аудитионс ин Л.А. ас схе триес то гет а ТВ пилот. Унфортунателy, схе хас фаилед то телл хер боyфриенд (Сам Седер) оф тхис мове. Хе децидес хе wилл траил хер оут wест. Тхере, тхе боyфриенд рунс инто ан олд фриенд (Давид Wатерман) wхо хас алреадy маде а бреак он а ТВ пилот. Сеизинг тхе оппортунитy, тхе ацтресс турнс хер аттентионс то тхе естаблисхед ацтор. Хоwевер, тхе ацтресс гоес ноwхере ин аудитионс, бут хер еx-боyфриенд ис судденлy нотицед анд бецомес тхе неxт хот проспецт.

Суммарy wриттен бy Јохн Сацкстедер {јсацксте@беллсоутх.нет}

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Песочен човек (2011)

  денес
  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • Болничарката Бети (2000)

  денес
  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
 • Ил бидоне (1955)

  денес
  image
  Аугусто је остарјели ситни варалица који за живот зараѓује узимајуќи од осталих. У томе му помажу два партнера: Роберто, који жели постати талијански Јохннy Раy и...
 • Private Life (2018)

  денес
  image
  Richard and Rachel, a couple in the throes of infertility, try to maintain their marriage as they descend deeper and deeper into the weird world of assisted...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.