poster

Добра ноќ и среќно

Good Night, and Good Luck. (2005)

Драма, Историски | САД, Франција, Обединетото Кралство, Јапонија
Режисер: George Clooney
FOX Movies | 7.10.23 | 20:00

рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

За да ги известат гледачите за фактите Едвард Мароу и неговите колеги ќе ги истражуваат лагите и паничната тактика која во педесеттите ја подготвува американскиот сенатор Џозеф Макарти. Политички трилер номиниран за шест Оскари.

Слики

Добра ноќ и среќноДобра ноќ и среќноДобра ноќ и среќноДобра ноќ и среќноДобра ноќ и среќноДобра ноќ и среќноДобра ноќ и среќноДобра ноќ и среќноДобра ноќ и среќно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Потврда (2016)

  image
  Во 1991 година, номинацијата на судијата Кларенс Томас (Вендал Пирс) во Врховниот суд на САД е доведена во прашање кога поранешната колешка Анита Хил (Кери...
 • Телохранителот на Линколн (2013)

  image
  Вистинска приказна за Абрахам Линколн и неговиот телохранител, американскиот маршал Ворд Хил Лемон.
 • Електрични живот Луја Вејна (2021)

  image
  Изванредна истинита прича о ексцентричном британском уметнику Луја Вејну, чије су разигране, понекад чак и психолошке слике помогле да се заувек промени...
 • Марија Стјуарт (1971)

  image
  Овај моќни филм осликава епску борбу за престо у Енглеској из доба Тјудора, измеѓу Елизабете И и њене роѓаке католичке вере, Мери Стјуарт. Ову историјску драму,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.