СОДРЖИНА

Млада пчелица Маја помало је несташна и не жели пратити правила кошнице. Једно од тих правила је да се не сме веровати стршљенима који живе иза ливаде. Када неко украде Краљевску Матичну Млеч сви оптуже стршљенове, а уверени су да и Маја има своје прсте у томе. Маја мора доказати да није крива, а у томе јој помаже њен најбољи пријатељ Паво.

Слики

Пчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица МајаПчелица Маја

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Снежана и седам патуљака (2019)

  вторник
  image
  Овога пута чаролија се не скрива у јабуци него у магичној црвеној ципелици помоќу које ќе се принцеза ослободити клетве која ју је претворила у патуљка! Велика...
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  вторник
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
 • Мртвата невеста (2005)

  вторник
  image
  Тим Буртон ни претставува една морничава легенда што е заснована на руска народна приказна од 19 век, во која еден млад маж по грешка се жени за труп додека се...
 • Напред (2020)

  вторник
  image
  Двајца браќа виленици, Ијан и Барли, се впуштаат во волшебна мисија да поминат уште еден ден со починатиот татко. Како секоја добра авантура, нивното патешествие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.