рејтинг: 3.9/10
Оценка на корисникот: 5.71/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Горког окуса у устима, знајуќи да је криза с ајкулама далеко од краја, Фин и Ејприл путују у Лондон након догаѓаја у 'Ветровито с ајкулама 4' 2016. г., јер је експедиција Нове Кларке случајно покренула талас дивљих и никад веќих ајкула. Као резултат, Стоунхенџ је епицентар незаустављиве нове претње, а Финов син, Џил, бива увучен у срце бруталног циклона и има минималне шансе да преживи. Фин Шепард и његова супруга Ејприл морају да наѓу комплекс и свемогуќи вртлог који се брзо претвори у нешто незамисливо: никад веќи торнадо с ајкулама глобалних пропорција. Овога пута, Фин и Ејприл морају да делују у опасној мисији у сва четири краја света. Ко ќе преживети а ко умрети кад се пети пробуди?

Слики

Ветровито с ајкулама 5Ветровито с ајкулама 5Ветровито с ајкулама 5Ветровито с ајкулама 5Ветровито с ајкулама 5Ветровито с ајкулама 5Ветровито с ајкулама 5Ветровито с ајкулама 5

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зли мртовци (2013)

  image
  Петмина дваесетикусургодишни пријатели се изолираат во една далечна викендичка. Кога ја откриваат Книгата на мртвите, тие не сакајќи ги повикуваат демоните што...
 • Мортал Kомбат (2021)

  image
  MMA борецот Кол Јанг ги бара најголемите боречки шампиони на Земјата за да се обединат против непријателите од Надворешниот свет во напната борба за универзумот.
 • Човек-пајак: Нема пат до дома (2021)

  image
  За првпат во филмската историја на Човекот-пајак, се открива идентитетот на нашиот пријателски херој од соседството, доведувајќи ги неговите одговорности како...
 • Џуманџи: Добредојдовте во џунглата (2017)

  image
  Четворица тинејџери откриваат мистериозна видеоигра од 90-тите и се повлечени во виртуелна џунгла кога се обидуваат да ја играат. Трансформирана во разни ликови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.