poster

Поп ѕвезда: Никогаш не се откажувај

Popstar: Never Stop Never Stopping (2016)

Режисер: Akiva Schaffer, Jorma Taccone

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Енди Самберг, Акива Шефер и Џорма Таконе ги прикажуваат своите музички таленти на големиот екран. Овој документарец го следи бившиот член на тинејџерската музичка група, а сегашен поп пејач, додека се обидува да направи “камбек“.
Некогашниот член на тинејџерската музичка група „Стајл Бојс“, а сегашен успешен соло пејач, Конер Реал има намера да го зацементира своето место на врвот на музичката индустрија. Сепак, кога неговиот последен албум доживува драматичен неуспех, раперот е принуден да вложи сè во екстравагантна турнеја исполнета со неверојатни трикови и јавни испади во очајниот обид да си ја врати пропаднатата слава. Продажбата продолжува да оди надолу и турнејата спектакуларно пропаѓа, што го забрзува брзото пропаѓање на Конер во музичката индустрија. Откако допира до дното, кога неговата турнеја конечно е откажана, оригиналните членови на „Стајл Бојс“, Овен (Џорма Таконе) и Лоренс (Акива Шафер) предлагаат обединување на групата како начин да се спаси она што останало од кариерата на нивниот пријател.

Слики

Поп ѕвезда: Никогаш не се откажувајПоп ѕвезда: Никогаш не се откажувајПоп ѕвезда: Никогаш не се откажувајПоп ѕвезда: Никогаш не се откажувајПоп ѕвезда: Никогаш не се откажувајПоп ѕвезда: Никогаш не се откажувај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ние не сме ангели (1989)

  денес
  image
  Побегнатите затвореници Нед и Џим наоѓаат засолниште во манастир каде што глумат свештеници за да го избегнат апсењето. Со намера да побегнат преку канадската...
 • I Can Quit Whenever I Want (2014)

  денес
  image
  A chemist, university researcher barely earning a living, is fired. After meeting a student of his, he learns the street value of drugs. He then designs a...
 • Parents in Progress (2019)

  денес
  image
  Simona is a single mom with a son, Filippo, who has reached his eighth birthday. A party must be organized and Simona dedicates body and soul to the task of...
 • Суперначо (2006)

  денес
  image
  Васпитан у мексичком свештеничком сиротишту, млади Наќо сада у њему ради као кувар. Меѓутим, Наќова права љубав лежи на другом месту-гоњен својом страшќу према...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.