СОДРЖИНА

По успехот на лудата комедија за тенисот „7 дена во пеколот, ХБО повторно го здружува триото што го создаде филмот. Тоа се ѕвездата Енди Самберг, сценаристот Мари Милер и режисерот Џејк Жимански, во пародичниот документарец за допингот во велосипедизмот. „Фармацевтски патеки ќе го донесе уникатниот хумор на Самберг и Милер во светот на професионалниот велосипедизам, што ќе ја расветли епидемијата на допинг во тој спорт. Тројцата повторно ќе соработуват со ХБО и ќе им се придружат: Дејвид Дигс, Џулија Ормонд, Филиша Рашад, Вил Форте, Долф Лунгрен, Џон Џена, Мајк Тајсон и Нејтан Филдер.

Слики

Фармацевтски патеки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кери Пилби (2016)

  вторник
  image
  Царрие Пилбy (Б. Поwлеy) дипломирала је на престижном Харварду са само 18 година. Увјерена да је свијет пун сексистичких лицемјера, тешко се сналази по питању...
 • Казино Ројал (1967)

  вторник
  image
  Пензиониран после години меѓународна шпионажа, Агентот 007 (Дејвид Нивен) е повикан назад на должност кога мистериозната организација СМЕРШ почнува да врши...
 • At War with Love (2016)

  вторник
  image
  A love story set in July '43 when Allied forces landed in Sicily. Arturo loves Flora, daughter of a restaurant owner, but she has been promised in marriage to a...
 • Кажи гласно (2020)

  вторник
  image
  Џулија, барајќи третман за својот стрес, зема лек кој прави таа да не може да се воздржи кога зборува. Сите понижувања и лутини што ги чувала во текот на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.