СОДРЖИНА

Бостон, четрдесетих. Након што је због неуспјеле пљачке творнице кобасица одлежао у затвору шест година, Тонy Пино (Петер Фалк) излази на слободу. Код куќе га чекају његова вјерна жена Марy (Гена Роwландс) и најоданији партнер, неспретни шогор Винние (Аллен Гарфиелд). Одмах по изласку из затвора, Тонy се враќа старим пословима. Након неколико мањих пљачки, случајно открива како главно средиште угледног осигуравајуќег подузеќа Бринкс и није осигурано тако добро како се мисли и одмах почиње размишљати о назапамќеном препаду. Тонyју и Винниеу придружује се и Јое Мц Гиннис (Петер Боyле) као и полудјели ратни ветеран Спецс О Кеефе. Након што успјешно реализирају посао свог живота за петама им је и сам Ј.Едгар Хоовер (Схелдон Леонард)...
Афтер а лонг тиме оф бад луцк, тхе литтле цриминал Тонy анд хис ганг суццессфуллy роб оне оф Бринкс сецуритy транспорт...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов, венчавки и други катастрофи (2020)

  денес
  image
  Повеќеслојна романтична комедија за луѓе кои работат на свадби за да создадат совршен ден за вљубениот пар – додека нивните врски се чудни, луди и далеку од...
 • Пиратско рокенрол радио (2009)

  денес
  image
  Вистинита приказна за одметната дружина радио диџеи кои ја освоија Британија во 1960-те со пуштање рок и поп музика од еден брод, спротивставувајќи ѝ се на...
 • Јуниор (1994)

  денес
  image
  Машки научник се согласува да биде заморче во истражување на плодност.
 • Глумици (2007)

  денес
  image
  Марцелина е акторка. Таа има четириесет години, осамена е и без деца. Започнува со подготовките до спектаклот "Еден месец во земјата" од Тургенев. Уметнички...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.