рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(20 гласови)

СОДРЖИНА

Радња филма је смештена у последње дане Османског царства, а прати љубавни троугао Мајкла, изврсног студента медицине, лепе и софистициране Ане и Аниног дечка Криса - познатог америчког политичког новинара са седиштем у Паризу. Будуќи да је царство у паду, њих троје ќе морати да суздрже своје страсти како би одвели своје људе на сигурно и преживели. Царство ќе пасти, а љубав преживети.

Слики

ОбеќањеОбеќањеОбеќањеОбеќањеОбеќањеОбеќањеОбеќање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писма од Иво Џима (2006)

  image
  Откако ни ја донесе приказната за американските војници кои се бореле во битката за Иво Џима во филмот „Знамињата на нашите татковци“, Клинт Иствуд ни нуди и исто...
 • Пекол во Авганистан (2019)

  image
  „Пекол во Авганистан“ ја раскажува приказната за мала единица американски војници кои се стационирани длабоко во североисточен Авганистан. Тие се принудени да ја...
 • Робин Худ (2010)

  image
  Во Англија од 13-от век, Робин (Расел Кроу) и неговата дружина одметници се соочуваат со корупцијата во локалното село и го предизвикуваат кралството да ја...
 • 12 храбрих (2018)

  image
  Филм је снимљен по истинитом догаѓају и заснива се на књизи Дага Стентона („Хорсе солдиерс) и описује догаѓаје који су уследили након напада 11. септембра 2001,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.