СОДРЖИНА

Радња је смештена у Буенос Аирес где се професионални амерички коцкар спријатељи с власником коцкарнице не знајуќи да је ожењен његовом бившом девојком Ѓилдом. Ѓилда се сматра једним од најуспешнијих филмова свог времена, а Рити Хаywортх је улога архетипске фемме фатале заводнице представљала врхунац каријере. Ѓилда је такоѓер позната и по хаљини коју је носио главни лик, а који се сматра једним од најутицајнијих примерака филмске моде.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плава птица (2004)

  денес
  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Божиќна баштина (2017)

  денес
  image
  Након што дозна да је отац свој новац оставио странкињи, мушкарац покреќе истрагу - и дознаје више него што је очекивао. Wилла и њезин 11-годишњи син Јосх...
 • Далеку од рајот (2002)

  денес
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Непобедлив (2001)

  денес
  image
  Заснован според вистинити настани, филмот го следи Зише Брајтбарт, еврејски ковач од Полска кој поради својата голема сила станува сензација во вајмарски Берлин....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.