poster

Гвоздена жена

The Iron Petticoat (1956)

комедија | Обединетото Кралство
Режисер: Ralph Thomas

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 3/10

СОДРЖИНА

Капетан Винка Ковеленко је совјетски војни пилот, која бежи у Лондон где је дочекује капетан Чак Локвуд, који добија налог да јој покаже светлу страну капитализма, док она покушава га уверити у предности комунизма. Природно, они се заљубљују, али КГБ се свакако противи тој вези...
.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Женски приказни (2019)

  image
  Кога Лејла, на свадбата на сестра ѝ Аманда дознава дека Аманда е бремена, таа веднаш ја открива тајната. Додека гостите се весели, Аманда е загрижена за својата...
 • Вечера за упознавање (2007)

  image
  Радња филма је смештена меѓу бљештава божиќна светла у савременом Риму. Глумац Сандро Ланца пролази кроз најтежи период свог живота. Након покушаја самоубиства,...
 • Мама или тато (2021)

  image
  Флора и Виктор се победници, способни да ја доведат нивната компетитивност до екстреми, дури и во нивниот брак. Нивното негирање на поразот е толку големо, што...
 • Ибица (2019)

  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.