СОДРЖИНА

Прича о групи припадника пољског покрета отпора која је 1943. године открила појединости о производњи "летеќе бомбе" - немачке беспилотне летилице В-1 у Пеенемундеу. У сталној вези с надлежнима у Лондону, ова група успева послати довољно информација да их увери да бомбардују постројење...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спасувањето на војникот Рајан (1998)

  image
  Додека војниците на САД напаѓаат на плажите на Нормандија, тројца браќа лежат мртви на бојното поле, а четвртиот е заробен од непријателот. Капетанот Милер и...
 • Операција „Мелено месо“ (2021)

  image
  За време на Втората Светска војна, двајца аналитичари се обидуваат да ги надмудрат германските војници со еден труп и лажни документи.
 • Dollia e dasmës sime (1978)

  image
 • Паиса (1946)

  image
  Шест прича које се дешавају за време савезничке окупације Италије у време Другог светског рата, од Сицилије па на север до Венеције. Једна жена води савезничке...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.