poster

Dead End

Dead End (1937)

Режисер: William Wyler

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.5/10

СОДРЖИНА

Дрина Гордон (Сyлвиа Сиднеy) живи у сиротињском насељу њујоршког Лоwер Еас Сидеа. Покушава спријечити свог млаѓег брата Томмyја (Биллy Халоп) да не упропасти свој живот у локалној уличној банди. Но тешко је дјечаке отргнути од гламура банди, посебно кад идолизирају Бабy Фацеа Мартина (Хумпхреy Богарт), који се прославио као гангстер.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тхе Падре (2018)

  image
  It tells the story of the Padre (Roth), a small-time con man on the run from his dogged pursuers, U.S. Court Justice Nemes (Nolte) and local police officer Gaspar...
 • Изправителен дом (2010)

  image
  Тројца малолетни деликвенти се осудени на робија во поправен дом, каде ќе се најдат опкружени со банди, смрт и постојани закани.
 • Ден на знамето (2021)

  image
  Шон Пен е режисер и глуми заедно со својата ќерка Дилан Пен во овој интимен семеен портрет за млада жена која се бори да ги помири своите сеќавања за својот сакан...
 • Дечија прича (2004)

  image
  Италијански филм које се фокусира на живот једанастогодишњака који одраста у Напуљу, окружен криминалом и сиромаштвом. "Прича о деци" је фокусирана на живот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.