рејтинг: 4.8/10
Оценка на корисникот: 5.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Страттон, МИ6 специјални оперативац и његов амерички колега Мартy, одлазе у лабораторијски комплекс у Ирану како би пронашли украдено смртоносно биохемијско оружје. Њихова никад захтевнија мисија креќе спектакуларно по злу и Мартy бива смртно рањен. Страттон се враќа у седиште МИ6-а и сазнаје да је бивши совјетски оперативац Беровски, сматран мртвим веќ 20 година, ипак жив и спрема освету својим бившим налогодавцима служеќи се украденим хемијским оружјем. У трци против времена која следи, Страттон и његов тим мораќе употребити сву снагу и искуство које имају не би ли спречили надолазеќу катастрофу.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ивица и Марица против злото (2013)

  денес
  image
  Близнаците Ела и Џона тргнуваат во ново, елитно училиште. Таму ќе го запознаат директорот Себастијан, којшто знае многу повеќе за нив отколку тие самите. По...
 • Бекство у зору (2006)

  денес
  image
  РЕСЦУЕ ДАWН нам приповеда истиниту причу о Немцу Дитеру Денглеру који је маштао о томе да постане пилот, да би се коначно пробио до Сједињених америчких држава...
 • Волшебнкот и белата змија (2011)

  денес
  image
  Режисерот на оваа приказна Чинг Сиу-Тунг, својот филм го потпира врз една стара кинеска легенда за еден билкар кој се вљубува во илјадагодишната Бела Змија...
 • Тенет (2020)

  денес
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.