poster

The Masquerader

The Masquerader (1933)

драма | САД
Режисер: Richard Wallace

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.2/10
(156 гласови)

СОДРЖИНА

MP John Chilcote is addicted to drugs and its made his already unpleasant personality more so. When he lets down his party in Parliament by botching an important speech he walks out into a London fog and bumps into his identical cousin John Loder. When life - including a clinging mistress, a discarded wife, his demanding party bosses and his responsibilities as a gentleman - close in on him he chucks it all and finds his cousin in order to hide out in a drunken stupor. When his faithful servant follows him, the servant hits on the idea of Loder impersonating Chilcote until the latter can get his act together. Loder does, and gets emotionally entangled with Mrs. Chilcote and the mistress.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur zbardhi një ditë (1971)

  image
 • Магнетски тактови (2021)

  image
  Бретања, 1980-ти. Група пријатели кои копнеат за возбуда емитуваат бесплатна радиостаница од нивниот роден град во внатрешноста. Џером ја води станицата со...
 • Цивил (2014)

  image
  Након повратка из војне службе Емрах се повлачи у себе, избјегава дружење с обитељи и старим пријатељима те проводи вријеме лутајуќи цестама потпуно сам. Опсједа...
 • Абу Омар (2020)

  image
  Под многу строг полициски час, Салах, татко Палестинец, оди преку израелската граница носејќи го својот син, кој умрел по неуспешна операција во Израел, во патна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.