рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 8.14/10
(42 гласови)

СОДРЖИНА

Легендарниот калифорниски спасител Мич Бјукенон (Двејн Џонсон) е фрустриран кога еден олимписки пливач (Зак Ефрон) му се придружува на тимот за патрола на плажата. Сепак, двајцата ќе мораат некако да соработуваат.
Двејн Џонсон и Зак Ефрон се здружуваат во оваа луда и неверојатна акциона комедија. Кога еден опасен бран на криминал пристигнува на плажата, легендарниот полковник Мич Бјукенон (Џонсон) предводи елитен тим од спасувачи во една мисија за да докаже дека не мора да си полицаец за да го спасиш заливот. Ним им се придружуваат тројца регрути помеѓу кои е поранешниот олимпиец Мет Броди (Ефрон). Тие ќе одат на тајна мисија за да совладаат една безмилосна бизнисменка (Пријанка Чопра) чии злосторнички планови ја загрозуваат иднината на заливот.

Слики

Чувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажаЧувари на плажа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опсада Алкатраза (2002)

  денес
  image
  У овом филму Сасха Петрошевичи Ник Фрејзер се наѓу изненада у затвору “Нови Алкатраз” зато што је Ник убио полицајца. Све време у затвору они имају туче са...
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Ѕвездени патеки (2009)

  денес
  image
  Приказната ги бележи раните денови на Џејмс Т. Кирк и членовите на екипажот на бродот Ентерпрајз во текот на нивната обука во Академијата на Ѕвездената флота, со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.