рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 6/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и тие мораат да го совладаат злобниот Гармадон, кој му е татко на Лојд.
Во оваа филмска авантура Нинџаго, борбата за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и тие мораат да го совладаат злобниот Гармадон, кој му е татко на Лојд. Во оваа епска пресметка, овој жесток но недисциплиниран тим од модерни нинџи ќе биде ставен на испит, па тие ќе мораат да научат да го совладаат сопственото его и да се здружат за да ја искористат својата вистинска моќ.

Слики

Лего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего НинџагоЛего Нинџаго

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лего филм 2 (2019)

  денес
  image
  Хероите на Бриксбург се враќаат за да го спасат саканиот град! Емет, Луси и нивните пријатели се борат против Лего Дупло натрапниците од вселената и одат во...
 • Божикна бајка (2005)

  денес
  image
  Аукциската куќа за која работи Бел е во процес на каталогизирање на една огромна вила. За нејзиниот клиент Хантер Ловел се вели дека има остар јазик и краток...
 • Облачно со врнежи од ќофтиња 2 (2013)

  денес
  image
  Флинт мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи врнежи од чизбургери и...
 • Змајева кугла Зед: Битка богова (2013)

  денес
  image
  The events of Battle of Gods take place some years after the battle with Majin Buu, which determined the fate of the entire universe. Bills, the God of...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.