рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 6/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и тие мораат да го совладаат злобниот Гармадон, кој му е татко на Лојд.
Во оваа филмска авантура Нинџаго, борбата за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и тие мораат да го совладаат злобниот Гармадон, кој му е татко на Лојд. Во оваа епска пресметка, овој жесток но недисциплиниран тим од модерни нинџи ќе биде ставен на испит, па тие ќе мораат да научат да го совладаат сопственото его и да се здружат за да ја искористат својата вистинска моќ.

Слики

Лего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего НинчагоЛего Нинчаго

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стјуарт литл 3 (2005)

  недела
  image
  Спакујте се и спремите опрему за камповање време је да се одазовете на Стјуарта литл 3-зов дивљине!У овој узбудљивој анимираној авантури,породица Литл ќе упознати...
 • Среќен змеј (2009)

  недела
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  денес
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
 • Филмот на лутите птици (2016)

  денес
  image
  Во еден островски рај населен со среќни пилиња што не летаат, Ред, Чак и Бомба отсекогаш биле отпадници. Но, кога островот е посетен од таинствените зелени...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.