poster

The House Across the Lake

The House Across the Lake (1954)

трилер, криминалистички, драма | Обединетото Кралство
Режисер: Ken Hughes

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 6.9/10
(149 гласови)

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sons of 'Ndrangheta (2019)

  image
  A judge decides to dedicate his life to go after the members of the Ndranghtea-mafia, when he meets a young heir who longs for a life without criminality.
 • Дивљи анѓели (1969)

  image
  "Дивљи анѓели" је југословенски играни филм снимљен 1969. у режији Фадила Хаџиќа. По жанру је мешавина драме и криминалистичког филма, а радња приказује како...
 • Кум (1972)

  image
  Добитник на три „Оскари“, вклучувајќи ја и онаа за најдобар филм, „Кум“ е трогателна приказна базирана на романот на Марио Пузо за опасните животи на моќното...
 • Булевар Лондон (2010)

  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.