рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Изабел и Клара одрастају у времену терора. Година је 1492. и Шпанија је објавила декрет да сви Јевреји морају преќи на католичанство, отиќи у изгнанство или се суочити са суѓењем и погубљењем. Мада су присилно крштене, сестре трпе прогон кроз хришќански свет, док не стигну до Венеције. Венеција је велика поморска империја, где се раскош римује са толеранцијом. Управо ту Изабел организује тајни пут за избеглице које беже од инквизиције, а Клара се заљубљује у венецијанског племиќа Паола Занеа

Слики

Тајни пролазТајни пролаз

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Јама (2020)

  image
  10-годишниот Маркус мора да се приспособи на новиот живот со неговата строга баба на село. Откако Емилија, ќерката на соседот, изнесува некои навредливи забелешки...
 • Брод плови за Шангај (1991)

  image
  Овај ТВ филм настао је према мотивима романа "Самац у браку" Милице Јаковљевиќ, Мир Јам. Популарна списатељица Мир Јам нуди у свом роману слику брака у којем тек...
 • Сложувалка (2018)

  image
  Агнес (Кели Мекдоналд), потценета како мајка од предградие, ја открива страста за решавање сложувалки што неочекувано ја внесуваат во нов свет, каде што нејзиниот...
 • Љубовен посредник (2010)

  image
  Арик, тинејџер кој живее во Хајфи 1968 година, започнува да работи за Јанкеле Брид, стројник. Јанкеле е мистериозен човек, го преживеал Холокаустот, има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.