рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8.29/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Култни wестерн Сама Пецкинпаха. Година је 1881. и запад више није исти. Док је раније прву и задњу ријеч водио пиштољ, сада су ту моќни фармери и велике своте новца. Пат Гарретт, некад пријатељ и супутник познатог одметника Биллy Тхе Кида, је шериф који је добио задатак да се ријеши Биллyа. Пат га успјева ухапсити и стрпати у затвор али вјешти Биллy ускоро побјегне. Шериф Пат саставља потјеру и креќе у лов на Биллyа како би га се ријешио једном заувијек.

Слики

Пат Гарет и Били КидПат Гарет и Били КидПат Гарет и Били КидПат Гарет и Били КидПат Гарет и Били КидПат Гарет и Били Кид

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тие се бомби (2019)

  среда
  image
  Група жени се одлучуваат да го победат Роџер Еилс, претседателот на Фокс Њус а со тоа да ја променат токсичната работна атмосфера која тој ја створил за време на...
 • Сивиот (2007)

  среда
  image
  Во раниот 20-ти век, Алберт Фиш, еден навидум добродушен татко и дедо кој сам го има одгледано своето семејство откако неговата сопруга го има оставено, излегува...
 • Крвави за ова (2016)

  среда
  image
  Неверојатна вистинита приказна за светскиот шампион во бокс Вини Пациенца, кој по една речиси фатална автомобилска несреќа, не знаејќи дали пак ќе прооди, прави...
 • Заувек Бритни (2017)

  денес
  image
  Сада давне 2007. године Бритнеy се појавила у јавности посве обријане главе, након што је објављено да је отишла из клинике за рехабилитацију од дроге након само...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.