СОДРЖИНА

У митском вилењачком свијету Алтери одвија се епска битка измеѓу предивне принцезе Ливе и мрачне виле Елене, која је дошла у посјед драгуља тако моќног да његов власник може завладати свим Алтеранима...

Слики

Вилењачки престо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Среќен змеј (2009)

  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
 • Хобит: Неочекувано патување (2012)

  image
  Првиот од трите филма заснован на ремек-делото на Џ.Р.Р. Толкин се одвива во Средната земја 60 години пред епската трилогија „Господар на прстените“ и го следи...
 • Херкулови задаци (1958)

  image
  In this melange of characters and events from separate mythological stories, Hercules, demigod and superman, arrives in the ancient Greek kingdom of Iolcus to...
 • Нахуел и магичната книга (2020)

  image
  Нахуел живее со татко му во рибарски град, но сепак има голем страв од морето. Еден ден, Нахуел наоѓа магична книга која се чини дека нуди решение за овој...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.