poster

Патки за невозможни задачи

Quackerz (2016)

анимација | Руската Федерација, Кина, Канада
Режисер: Viktor Lakisov
CineStar TV2 | 28.12.22 | 15:55

рејтинг: 4.3/10
Оценка на корисникот: 8.33/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

На малиот остров во далечната Кина, мирниот живот на мандаринските патки ненадејно се претвора во хаос кога војската диви патки кои тргнале на крстарење до Хаваи случајно ќе се најде на нивниот остров. Шефот на дивите патки не сака да ја почитува нивната традиција, а царот на мандаринските патки не сака неканети гости. Помеѓу двете племиња избувнува студена војна. Додека возрасните војуваат, децата на водачите се заљубуваат еден во друг и не им е грижа за војната на нивните татковци.

Слики

Патки за невозможни задачиПатки за невозможни задачиПатки за невозможни задачиПатки за невозможни задачиПатки за невозможни задачиПатки за невозможни задачи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мачорот во чизми (2011)

  image
  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец....
 • Гарфилд (2004)

  image
  Животот на Гарфилд, омилениот мачор на сите, не може да биде поубав. Пикнат во удобна фотелја пред телевизорот, јадејќи си го омиленото јадење, лазањи, и...
 • Преко Ограде (2006)

  image
  Дошло је пролеќе, а Верн и његови шумски пријатељи се буде из дугог зимског сна и откривају да је велика зелена жива ограда никла посред њиховог некада природног...
 • Сунѓерот Боб (2004)

  image
  Се подготвува неволја во Бикини Ботом. Некој ја украл круната на кралот Нептун, а изгледа виновникот е г. Крабс, шефот на Сунѓерот Боб. Но, Сунѓерот Боб смета...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.