СОДРЖИНА

Браќата Вачовски го носат класичниот аниме филм на големиот екран: Метју Фокс, Џон Гудман, Кристина Рици и Сузан Сарандон играат заедно со Емил Хирш во „Брзински тркач“!
Бестрашно итајќи по патеката, опасно вртејќи околу, над и низ конкуренцијата во својот молскавичен Мах 5, „Брзински тркач“ (Емил Хирш) кој е роден за да се трка со автомобили. Но, кога одбива една профитабилна понуда од „Ројалтон Индустриз“, тој не само што го разбеснува злобниот сопственик (Роџер Алам) на компанијата, туку разоткрива и една ужасна тајна – некои од најголемите трки се местат од страна на неколкумина бескрупулозни, моќни бизнисмени! Единствениот начин за да го спаси бизнисот на своето семејство, како и спортот кој го сака, е да се победи „Ројалтон“ во нивната сопствена игра. Со поддршка од неговото семејство (Џон Гудман и Сузан Сарандон, добитничката на Наградата од академијата) и неговата лојална девојка, Трикси (Кристина Рици), Спид се здружува со својот поранешен ривал - мистериозниот Тркач X (Метју Фокс) -- за да победи во трката која го одзеде животот на брат му, Рекс: смртоносното, крос кантри рели, познато како „Казан“.

Слики

ТркачТркачТркачТркачТркачТркачТркачТркачТркач

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шест куршуми (2012)

  денес
  image
  Самсон, бившиот платеник и експерт за киднапирање, ќе биде ангажиран од страна на на мајсторот на боречки вештини Ендрју да му помогне да ја најде ќерката,...
 • У плаветнилу (2005)

  денес
  image
  Дан, Семин пријатељ из детињства, Брис и његова девојка Аманда дошли су на краќи одмор на Бахаме, па су им Сем и Џеред идеални водичи за крстарење. Док су ронили...
 • Пустиња (2015)

  денес
  image
  Група илегалних имиграната покушава да преѓе границу Мексика и САД, кад почне да их ликвидира немилосрдни снајпериста. У потрази за бољим животом, група миграната...
 • Такси (2004)

  денес
  image
  Квин Латифа е најбрзата таксистка во Њујорк, чии вештини зад воланот и специјално надградена кола му помагаат на еден полицаец (Џими Фелон) на тајна задача да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.