СОДРЖИНА

Во оваа комедија со нискобуџетен шмек, пет факултетски пријателки (кои ги играат Скарлет Јохансон, Кејт Мекинон, Џилијан Бел, Лана Глејзер и Џои Кравиц) повторно се соединуваат 10 години подоцна за еден луд момински викенд во Мајами. Нивното забавување оди во мрачна насока кога случајно убиваат еден стриптизер. Во целото лудило и обидот тоа да се прикрие, тие на крајот со зближуваат кога тоа е најбитно.

Слики

Моминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечерМоминска вечер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пикси (2020)

  image
  Пикси Харди је одрасла у Слигу, малом граду у западној Ирској. Спремна је да оде, али прво жели да се освети за смрт своје мајке тако што ќе извршити пљачку. Али...
 • Мафијаши од стар ков (2012)

  image
  Група поранешни затвореници ќе се обединат повторно за да ја предизвикаат својата среќа за последен пат. Вал (Ал Пачино) излегува од затвор и неговиот пријател...
 • Многу се грижам (2020)

  image
  Одличната Розамунд Пајк, која за овој филм ја доби наградата #GoldenGlobe во категоријата Actress in a Musical or Comedy Motion Picture, ја игра Марла, жена која...
 • Осумте на Оушн (2018)

  image
  Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.