poster

Мисија 92 - Енергија

NinetyTwo (2015)

Режисер: Guido Tölke

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.1/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Шумска научница Соња Енгелхарт живи сакривена. Током спровоѓења истраживања у канадској дивљини, узнемирила је осиње гнездо организованог криминала. Сама и у бегу, одучна је да реши злочин против околине с меѓународним импликацијама: иза маске прелазне енергетске политике, терористичка група од људи из нуклеарне енергетске индустрије припрема се да преузме контролу над енергетским снабдевањем у будуќности.
Од Берлина до Источне Фризије и натраг до Северне Америке, Соња истражује заверу која се скрива иза пројекта под именом Нинетyтwо (92) - атомског броја уранијума и на крају завршава дубоко под земљом. Мука, болни губитци и бескрајна самоќа претварају Соњу у осветницу, која ќе се борити од Европе до Северне Америке како би пронашла последњи део слагалице, који јој недостаје.

Слики

Мисија 92 - ЕнергијаМисија 92 - ЕнергијаМисија 92 - ЕнергијаМисија 92 - ЕнергијаМисија 92 - Енергија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Киборг 2 (1993)

  денес
  image
  Во 2074 година, Корпорацијата „ПинВил“ го креира хуманоидниот киборг Касела Кеш Риз. Киборгот е дизајниран за да се уншти конкурентската фирма. Но нештата ќе се...
 • Механичар (2011)

  денес
  image
  Артур Бишоп е елитен убиец со единствен талент за чисто елиминирање на целите. По убиството на неговиот ментор и добар пријател, сака неговите убијци да платат.
 • Honest thief (2020)

  денес
  image
  Озлогласен крадец, се пријавува самиот во полиција за да може конечно да води чесен живот. Но, работите не одат според планот, двајца агенти од ФБИ го измамуваат.
 • Gospodarot na prstenite: Vrakjanjeto na kralot (2003)

  денес
  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.