СОДРЖИНА

Добитникот на наградата на Академијата, Холи Хантер игра заедно со Квин Латифа и Дени Девито во приказната за една жена која се бори да го најде своето место во светот кога нејзиниот сопруг од минатите 15 години ја остава за помлада жена.
Добитникот на наградата на Академијата, Холи Хантер игра заедно со Квин Латифа и Дени Девито во приказната за една жена која се бори да го најде своето место во светот кога нејзиниот сопруг од минатите 15 години ја остава за помлада жена. Џуди Мур (Хантер) ја задржува куќата во Менхетен, доволно пари за удобен живот... и голема празнина во душата. Но, низ една серија изненадувачки нови врски од фантазиите на Џуди и светот на современиот Њујорк, Џуди почнува да се открива самата себеси, како и да го открива своето место во светот.

Слики

Да се скинеш од живеењеДа се скинеш од живеењеДа се скинеш од живеењеДа се скинеш од живеењеДа се скинеш од живеењеДа се скинеш од живеење

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Така оди тоа (2014)

  image
  Себичниот и пргав агент за недвижнини Орен Литл (Мајкл Даглас) не е омилен, но токму тоа и му одговара. Тој само сака да продаде уште една, последна куќа, па да...
 • Заглавени во љубоив (2012)

  image
  Дејството го следи писателот Вилијам, којшто не може да ја преболи поранешната сопруга. Поради тоа, тој веќе 3 години не пишува. Има повремени средби со Триша,...
 • Што ве чека кога чекате принова (2012)

  image
  Приказната го следи животот на пет парови кои ја искусуваат возбудата и изненадувањата што ги очекуваат кога треба да добијат бебе. Сфаќаат дека без оглед што...
 • Под тосканското сонце (2003)

  image
  Франсес Мејес (Дајен Лејн) е 35-годишна писателка од Сан Франциско, чиј совршен живот неочекувано се менува. Нејзиниот скорешен развод предизвикува писателска...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.