poster

Okja

Okja (2017)

Режисер: Bong Joon-ho

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.3/10

СОДРЖИНА

Мија (Ан Сео Хyун) се у своме дому у планинама Јужне Кореје 10 идиличних година бринула и била пријатељ огромној животињи и још веќем пријатељу Окји. Но то се промијени кад мултинационална компанија Мирандо Цорпоратион, која је у власништву обитељи, узме Окју за себе и пресели га у Неw Yорк гдје једна равнатељица компаније Луцy Мирандо (Тилда Сwинтон) има велике планове за Мијиног најдражег пријатеља. Без неког посебног плана, но одлучна, Мија крене у мисију спашавања, али њено ионако тешко путовање додатно се закомплицира када сретне групе капиталиста, демонстраната и потрошача, и сви они борит ќе се за преузимање контроле над Окјом.

Слики

OkjaOkja

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Домаќин (2013)

  денес
  image
  Шта када би вам све што волите било одузето у трен ока? «Домаќин» је нова епска љубавна прича ауторице «Сумрак саге» Стефани Мејер. Када невидљиви непријатељ...
 • Џуманџи: Добредојдовте во џунглата (2017)

  денес
  image
  Четворица тинејџери откриваат мистериозна видеоигра од 90-тите и се повлечени во виртуелна џунгла кога се обидуваат да ја играат. Трансформирана во разни ликови...
 • Затура: Вселенска авантура (2005)

  денес
  image
  Двајца браќа кои се препираат се исфрлени во најдлабоката и најтемна вселена играјќи мистериозна игра што ја откриле во подрумот. Ако не ја довршат играта и не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.