СОДРЖИНА

Тројца повозрасни пријатели и пензионирани работници со челик збеснуваат кога ќе дознаат дека нивниот пензиски фонд е оштетен од сомнителна корпорација. Одлучуваат да ограбат една од банките на корпорацијата за да си ги повратат парите.
Добитниците на „Оскар“, Морган Фриман, Мајкл Кејн и Алан Аркин се здружуваат како долгогодишни пријатели Вили, Џо и Ал и решаваат да се откажат од пензионирањето и да отстапат од вистинскиот пат за првпат во животот кога нивниот пензиски фонд станува жртва на корпорацијата, во комедијата „Во голем стил“ на режисерот Зак Браф. Очајни да си ги платат сметките и да им се најдат на своите блиски, тројцата ризикуваат сè, решавајќи да удрат по банката што им ги украла нивните пари.

Слики

Во голем стилВо голем стилВо голем стилВо голем стилВо голем стилВо голем стилВо голем стилВо голем стил

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојката од Џерси (2004)

  понеделник
  image
  Романтична комична драма со Бен Афлек и Лив Тајлер за млад човек кој многу научува за животот и љубовта пред да му се случи лична трагедија.
 • The Big Score (2016)

  понеделник
  image
  Yuri Pelagatti (Albanese) wants the evidence of infidelity of his ex-wife and assumes Arturo Merlino (Verdone) believing him a super detective. The two,...
 • Херои (2010)

  понеделник
  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  понеделник
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.