СОДРЖИНА

Во сиромашната населба, поделена помеѓу два наркомански кланови, живее Аналиџа, ќерка на лидерот на еден од клановите, како и Џонатан, нејзиниот другар од детството, син на лидерот на другиот клан. Двајцата се членови на групата за танцување, сместена точно помеѓу седиштата на двете групи. Потполно инспириран од книжевното дело „Ромео и Јулија“, филмот зборува за нашето доживување на музиката, модерниот танц, но и различните култури кои можат да се пронајдат во сиромашните населби, каде што рамо до рамо живеат насилството и уметноста.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бубе у глави (1970)

  понеделник
  image
  Млади човек у потрази за сопственим интегритетом. Младиќ и девојка, чак и у свом емоционалном заносу, не могу да савладају своју духовну тескобу. Они се воле, али...
 • Црвена земља (1975)

  понеделник
  image
  Године 1941. партизани ослобаѓају Ужице, Чачак и воде борбу за Краљево. Немци, у циљу одмазде, врше геноцид: стрељају 6.000 граѓана Краљева.
 • Полароид (2019)

  понеделник
  image
  Једна адолесценткиња набаса на стари полароид и ускоро открива да тај фото-апарат крије ужасну тајну: ко год се фотографише њиме доживи трагичан и насилан крај....
 • Dhe vjen një ditë (1986)

  понеделник
  image
  Story that takes place in the late stages of the communist regime in Albania. The protagonist (Llano played by Viktor Zhusti) is a guy from the village who has...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.