poster

Ho visto le stelle

Ho visto le stelle (2003)

Комедија | Италија
Режисер: Vincenzo Salemme

рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 10/10

Слики

Ho visto le stelle

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Finding Normal (2013)

  image
  The only thing standing between Dr. Lisa Leland (Candace Cameron Bure) and her dream wedding in the Hamptons is a 2600-mile drive from Los Angeles to Long Island....
 • Заврти ме (2022)

  image
  Кога менаџерката на еден италијанско-американски ланец ресторани е избрана да присуствува на специјална програма за обука во Пиза, Италија, таа е понесена од...
 • Екстремен филм (2008)

  image
  Екстремен филм се занимава со вообичаените проблеми кои ја следат тинејџерската љубов и сексуалните искуства. Од состаноци на слепо, до немирни бакнежи, но и со...
 • Egg (2018)

  image
  Conceptual artist Tina (Reiner) introduces her eight-months-pregnant art-school rival (Hendricks) to her non-traditional surrogate Kiki (Camp). The truth comes...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.