СОДРЖИНА

Откако еден директор го одбива романтичното навалување на неговата нова шефица, таа поднесува тужба за сексуално малтретирање против него. Борејќи се да си ги спаси бракот и кариерата, директорот открива мрежа на измами во компанијата.
Том Сандерс е директор во ДигиКом, водечка компанија за компјутерски софтвер. ДигиКом ќе пушти во употреба нов систем за складирање податоци, кој се очекува да предизвика револуција во индустријата, а сопственикот на компанијата е среде преговори за спојување кое може да донесе 100 милиони долари во компанијата. Сепак, додека Том очекува унапредување, тој открива дека позицијата ѝ е доделена на нововработената Мередит Џонсон со која Том, пред повеќе години, имал афера, уште пред да биде во брак. По првиот ден на работа, Мередит го кани Том во нејзината канцеларија и се обидува да го заведе, но иако Том отпрвин не се противи многу на нејзините обиди, на крајот смета дека работите отишле предалеку и набрзина заминува. Следното утро Мередит го обвинува Том за сексуално малтретирање, а тој сфаќа дека сето тоа било само завера за засекогаш да биде избркан од ДигиКом. Решен да се бори, Том поднесува противтужба. Ова е последното нешто што ѝ е потребно на компанијата...

Слики

ОткривањеОткривањеОткривањеОткривањеОткривањеОткривањеОткривањеОткривање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The American Side (2016)

  денес
  image
  American Side, The
 • Кристална река (2008)

  денес
  image
  На жителите од едно провинцијално гратче, Паул и Дејви Ненси, за среќа единствено им недостасува дете. За жал, Дејви веќе неколкупати подметнувала. Своите...
 • Коридор зрцала (1948)

  денес
  image
  Човјек се заљубљује у предивну младу жену и почиње сумњати да ју је волио и у прошлом животу... Филм је настао према роману Цхриса Массиеја, а у филму дебитирају...
 • Наше мајке (2019)

  денес
  image
  Гватемала, 2018. Цела држава прати суѓење војницима који су изазвали граѓански рат. Сведочења жртава стижу једно за другим. Ернесто је млади форензички антрополог...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.