СОДРЖИНА

Чарлс Бојер, пензиониран полициски надзорник, одлучува да се пресели во Резиденс, институција за специјализирани неуро-дегенеративни пореметувања. Многу брзо се вклопува во новото окружување, ама пациентите почнуваат да умираат еден по друг. Можеби и пречесто, би рекол Чарлс, кој што во срцето се уште е полицаец, кој е убеден дека персоналот ги убива. Некаде помеѓу делириум и инсинкт, покрај Алцхајмеровата болест, Чарлс започнува најважна и најопасна истрага во својот живот.

Слики

КОРТЕКСКОРТЕКСКОРТЕКСКОРТЕКСКОРТЕКСКОРТЕКС

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тајне и лажи савршеног злочина (2010)

  денес
  image
  Филм је надахнут истинитом причом о најозлоглашенијем случају нестале особе у историји Њујорка. ТАЈНЕ И ЛАЖИ САВРШЕНОГ ЗЛОЧИНА је прича о љубави и тајанственом...
 • Агата и вистината за убивањето (2018)

  денес
  image
  Кумчето на Флоренс Најтингејл, нејзина истоименичка, го наоѓаат со скршен череп во возот за Хејстингс. Истрагата која следува е неуспешна. Негодувањето на...
 • Смртоносен меден месец (2010)

  денес
  image
  Една двојка се венчаат на Хаваите, и се упатуваат на крстарење на меден месец каде што работите одат ужасно во погрешен правец.
 • Гавранот (2012)

  денес
  image
  Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.